Příběh 60. let čtený studenty Ostravské univerzity

Autor: , 21. 4. 2017

PLATO Ostrava zve na veřejné čtení ze slavného románu francouzského spisovatele Georgese Pereca v podání mladých, krásných a inteligentních lidí.

V sobotu 22. dubna od 17 hodin se v PLATO, kanceláři pro umění na Českobratrské ulici uskuteční čtení z novely Věci francouzského spisovatele Georgese Pereca (1936-1982). Autorova prvotina s podtitulem Příběh 60. let svým námětem a dobově podmíněným pohledem na životní styl a konzumní společnost šedesátých let koresponduje s výstavním projektem Přípravný portrét Mladé dívky, který bude v Kanceláři pro umění k vidění do neděle 7. května. Kniha obohacuje dnešní perspektivu návratem k jejím inspiracím a východiskům. Poprvé se s ní mohli čeští čtenáři seznámit v překladu Aleny Novotné, který byl publikovaný v roce 1966 na stránkách časopisu Světová literatura.

Samotnému čtení předcházel březnový konkurz pro veřejnost, během něhož byli vybráni mladý muž a mladá dívka, kteří budou text společně číst. Shodou okolností jsou oba studenty Ostravské univerzity.

Začínáme v 17 hodin. A pozor, bude to na dýl!

www.plato-ostrava.cz

Jan Nemček