„Za POSITIVNÍ počin pro rozvoj kraje v oblasti zdravotnictví“ ocenil Lékařskou fakultu Ostravské univerzity a Fakultní nemocnici Ostrava Magazín Positiv Business and Style společně se Sdružením pro rozvoj Moravskoslezského kraje. Cenu v prosinci společně slavnostně převzali děkan Lékařské fakulty Rastislav Maďar a ředitel Fakultní nemocnice Jiří Havrlant.

„Toto ocenění patří všem kolegyním a kolegům, kteří nám pomáhají rozvíjet obě instituce a posouvat je stále dál, vychovávat výborné absolventy, posilovat vědecký výkon a u toho zajišťovat špičkovou péči o pacienty,“ okomentoval získání ceny děkan Rastislav Maďar.

Obě oceněné instituce úzce spolupracují na výuce studentů více než dvaceti studijních programů. Vedle budoucích lékařů vzdělávají i zdravotní sestry, záchranáře, laboranty, fyzioterapeuty a ergoterapeuty, odborníky v ochraně veřejného zdraví a další žádané zdravotnické specializace.

Toto ocenění patří všem kolegyním a kolegům, kteří nám pomáhají rozvíjet obě instituce a posouvat je stále dál, vychovávat výborné absolventy, posilovat vědecký výkon a u toho zajišťovat špičkovou péči o pacienty.

„Kontinuální přísun těchto absolventů do praxe je pro fungování zdravotní péče a prevence v našem regionu naprosto klíčový. V rekordně krátké době tyto instituce vybudovaly prostorové, materiální i personální zázemí pro akreditaci zubního lékařství, díky čemuž je náš kraj poprvé v historii sídlem líhně absolventů velmi žádaného stomatologického oboru. Lékařská fakulta s Fakultní nemocnicí společně čím dál intenzivněji rozvíjejí také vědecký výzkum,“ uvádí Magazín Positiv.

První studenti stomatologie nastoupí ještě v říjnu, říká děkan ostravské Lékařské fakulty Rastislav Maďar

Ocenění byla předána v rámci předvánočního společenského galavečeru Region pro sebe 2023. Akci každoročně organizuje Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje jako setkání svých členů a příznivců s významnými osobnostmi regionu.