V úterý 6. prosince 2016 se v tělocvičně ve Sportovním areálu Varenská sešly týmy všech fakult Ostravské univerzity, včetně CIT+IT4I, aby se již potřetí utkali o pohár Titanového Aleše v malé kopané. Hned do úvodního klání turnaje nastupoval tým Přírodovědecké fakulty proti obhájci předešlých dvou ročníků – Pedagogické fakultě. Z nervy drásajícího duelu však vítěz nevzešel a týmy se rozešly s bezbrankovou remízou. Borci a borka v růžovém trikotu si poté chtěli spravit chuť na mančaftu CIT+IT4I, ale i tento souboj skončil nerozhodně. Na každé straně však padly dva góly. Velkou neznámou byl nastávající zápas s pořádajícím celkem turnaje, a to s Filozofickou fakultou, která je rok od roku silnější. Přírodovědecká fakulta se sice dostala do vedení 3:1, jenomže Filozofická fakulta se nevzdala a brilantními kombinacemi a zakončeními ve stylu Cristiana Ronalda překlopila v úplném závěru stav utkání na svou stranu. V posledním střetnutí s Fakultou sociálních studií šlo tedy o boj alespoň o třetí místo na turnaji. Tým Přírodovědecké fakulty v tomto závěrečném duelu konečně ukázal své střelecké kvality v čele s kanonýrem Jakubem Kolenkem a zvítězil poměrně hladce 5:0. S celkovým ziskem pěti bodů se tedy umístil na konečném bronzovém stupínku. Oproti loňskému ročníku tak svou pozici vylepšil. Pedagogické fakultě se titul napotřetí obhájit nepodařilo a poprvé sošku Titanového Aleše nad hlavu zvedl tým Filozofické fakulty, který získal za svou předvedenou hru o bod více než obhájci.
Sestava fotbalového týmu Přírodovědecké fakulty OU:
Dolný Aleš, Drobík Tomáš, Slach Ondřej, Velešík Marian, Škarpich Václav, Fukala Radomír, Kolenko Jakub, Košťálová Zuzana, Liška Ondřej, Šebestík Miroslav, Škuta Jan.

Stáhnout (PDF, 70KB)