„Akce měla velký úspěch. Přes 100 účastníků vyjádřilo spokojenost až nadšení především ze setkání a komunikace s prof. Hejným, významnou a charismatickou osobností didaktiky, matematiky a vzdělávání vůbec,” uvádí dr. Tomáš Bouda z Pedagogické fakulty Ostravské univerzity (PdF OU), který se na organizaci vzdělávací akce s názvem Podpora učitelů ve výuce matematiky Hejného metodou podílel.
Po seznámení s podstatou a aktuálním stavem metody vyučování orientovaného na budování schémat v matematice si učitelé v sekcích pro mateřské školy a 1. i 2. stupeň základních škol vyzkoušeli některé didaktické postupy a v závěru diskutovali s profesorem Hejným.
Akci pořádala PdF OU ve spolupráci s Krajským vzdělávacím zařízením pro vzdělávání pedagogů. Připraveny jsou i navazující vzdělávací programy. Na PdF OU, která je vedle  PdF KU jediná v ČR systematicky se věnující zmíněné zásadní inovaci výuky matematiky, by se měl v příštím akademickém roce otevřít dvousemestrální kurz Hejného metody ve vyučování matematiky na 1. stupni ZŠ.