Přechod ze školy do praxe? Studenti Katedry dechových nástrojů jsou velmi úspěšní

Autor: , 10. 11. 2015

Před několika dny se uskutečnil veřejný konkurz na exponované místo sólohornisty operního orchestru Národního divadla Moravskoslezského.

S potěšením informujeme celou akademickou obec Ostravské univerzity, že vítězkou se stala studentka 1. ročníku navazujícího magisterského studia Bc. Markéta Smitalová ze třídy Mgr. Karla Doležila.

Markéta tímto úspěchem rozšířila již tak početné řady absolventů Fakulty umění Ostravské univerzity, kteří se dokázali prosadit při náročných konkurzních řízeních do orchestrů symfonických (např. Janáčkova filharmonie Ostrava, Moravská filharmonie Olomouc, Filharmonie B. Martinů Zlín) či operních (např. Národní divadlo Praha, Národní Divadlo Moravskoslezské, Moravské divadlo Olomouc) a zastávají tam významné umělecké pozice.

Smitalova Marketa