Přijďte si udělat přehled na největší veletrh pomaturitního vzdělávání v Česku a na Slovensku: Gaudeamus Brno. Od 22. do 25. října na brněnském výstavišti najdete přes 400 vystavovatelů – české i zahraniční univerzity i mnoho dalších příležitostí.
Ostravskou univerzitu najdete přímo v hlavní uličce na expozici číslo 11. Na místě budou studenti všech šesti fakult, kterých se můžete zeptat na cokoli: jak náročné jsou přijímačky, jak se na fakultě studuje, jak se žije v Ostravě, jaké jsou možnosti vycestovat do zahraničí během studia – zkrátka na cokoli, co vás zajímá o studiu i životě v Ostravě.
Poradí vám profesionálové
A pokud ještě nemáte jasno v tom, co chcete studovat, na místě budou také odborníci z Poradenského centra, kteří vám mohou výrazně pomoci při výběru oboru. Speciální metodou vám pomohou identifikovat vaše silné a slabé stránky, rozpoznat vaše předpoklady a poradit vám, v jakých oborech je nejlépe uplatníte. Nebudou zde chybět ani lidé z Centra mezinárodní spolupráce, kteří vám podrobně vysvětlí, jak během studia na Ostravské univerzitě můžete strávit i několik semestrů v zahraničí.
Navíc v naší expozici najdete i příjemnou Ostravskou kavárnu, kde vám rádi uděláme kafe zdarma (celý den chození na veletrhu je náročný nejen pro nohy, ale také pro hlavu – je třeba dobít baterky!). Posadíte se do pohodlných gaučů od IKEA Ostrava, která je partnerem naší expozice, můžete si prolistovat zbrusu nové číslo OUletníku – magazínu Ostravské univerzity, který představuje zajímavé osobnosti, ale také samotnou Ostravu. No a nakonec si v poklidu prohlédnout obory a programy, které univerzita nabízí.
Za každou přihlášku strom
Pokud se rozhodnete podat si přihlášku, máme pro vás ještě jednu dobrou zprávu. Za každou podanou a zaplacenou přihlášku se Ostravská univerzita zavazuje vysadit jeden strom. Loni jich bylo celkem 13 000 – a taková „školka“ už něco zmůže!
Tak se za námi zastavte – ne nadarmo jsme loni vyhráli nejlepší expozici celého veletrhu (více o vítězství čtěte zde). Můžete se podívat také na fotogalerii z naší loňské expozice na Gaudeamu v Brně. A než vyrazíte, podívejte se na web Ostravské univerzity do sekce Uchazeč – právě zde najdete spoustu informací, na veletrhu se tak můžete už doptat konkrétně na to, co vás zaujme.
Budeme se na vás těšit!
Vaše Ostravská univerzita

Vítězství. Ostravská univerzita získala cenu za nejlepší expozici celého veletrhu, po více než 10 letech tak sesadila pražskou a brněnskou techniku! Foto: Simona Saeverud

Expozici Ostravské univerzity finančně podpořilo Statutární město Ostrava. Děkujeme a slibujeme, že uděláme maximum, abychom vítězství obhájili!