Píseň docenta Tomáše Novotného z Filozofické fakulty, jehož rodina v těchto dnech prchala z válkou zmítané Ukrajiny, nahrál dnes zpěvák Martin Chodúr. „Dceři se včera podařilo trochu dramaticky už při ostřelování se čtyřmi dětmi utéct z Ukrajiny do Polska. A když večer otevřela kufr, tak zjistila, že si tam čtyřletý Davídek kromě autíček přibalil plastovou „hasičskou“ přilbu. Abych trochu ulevil tomu šílenému stresu prarodiče, tak si jen tak pro sebe skládám básničky a písničky. A tak si třeba tuto písničku jako vzpomínku na všechny ty chudáky děti můžete zabroukat,“ napsal akademik Chodúrovi.

Než se zas’ celý svět k lepšímu změní, jsem vděčný za každé dítě, co není. Jsem vděčný za každé dítě, co není.

Zpěvák se následně píseň rozhodl nahrát a nasdílel ji svým fanouškům. „V písni je velice důležité poselství, na které nesmíme nikdy zapomenout. Potřebujeme si uvědomit, co se skutečně děje. A jaké trauma je to i pro děti,“ napsal Martin Chodúr, který je v současnosti také studentem filozofie na Filozofické fakultě.

Do světa bláznů se tak málo hodí, běda je kojící a té, co rodí, běda je kojící a té, co rodí.