Na Akademickém dni Ostravské univerzity jsou tradičně oceněni naši vynikající studenti a akademici a zároveň je tato událost oslavou akademického života a svobod. Letos je zároveň připomínkou odvahy a odhodlání Ukrajinců a vlny soucitu a aktivní pomoci, kterou lidé na naší univerzitě a v celém Česku zvedli. Zúčastněte se také – v pondělí 14. listopadu ve 13 hodin v Gongu v DOVu.

Letošní ročník Akademického dne Ostravské univerzity zahájí rektor Jan Lata oceněním premiéra České republiky profesora Petra Fialy za zásluhy o svobodu a demokracii. Touto cenou byli doposud oceněni polský publicista a historik Adam Michnik a český spisovatel, publicista a historik Petr Pithart při příležitosti třicetiletého výročí sametové revoluce v roce 2019.

Adam Michnik: Akademický den OU 2019

Pokračovat budeme tradičním předáním Cen rektora našim skvělým akademikům, vědcům a studentům. Oceněni budou letos také studenti a zaměstnanci naší univerzity, kteří se zapojili do mimořádné dobrovolnické pomoci Ukrajině.

Na letošním Akademickém dni OU předá rektor Jan Lata cenu za vynikající dlouhodobou vědecko-výzkumnou činnost a činnost pro občanskou společnost akademických pracovníků, cenu za významnou uměleckou činnost a cenu za mimořádnou vědecko-výzkumnou činnost studentů a také cenu za mimořádnou vědecko-výzkumnou činnost akademických pracovníků OU do 35 let. Poslední jmenovaná cena se zároveň pojí s šekem na 100 tisíc korun od partnera akce, společnosti HSF System a.s.

Součástí slavnostního dne bude komorní koncert studentů klarinetových tříd doktora Karla Dohnala a docenta Igora Františáka, kteří představí klasickou hudbu v neobvyklé zábavné podobě. Na programu budou skladby pro různá obsazení klarinetů s průvodním slovem. Návštěvníky čekají také oblíbené poutavé přednášky našich akademiků ve stylu TEDx. Jedním z mluvčích bude děkan Fakulty umění a umělecký fotograf Michal Kalhous a druhým pedagog naší Filozofické fakulty, biblista a religionista docent Tomáš Novotný.

Akademický den OU 2021

Po skončení oficiální části slavnostního dne jsou všichni účastníci zváni na neformální setkání u občerstvení ve foyer Gongu. Na setkání s hosty se těší rektor Jan Lata i všichni ocenění.

Přijďte slavit s Univerzitou a akademickou obcí 14. listopadu od 13 hodin do Multifunkční auly Gong v Dolní oblasti Vítkovice. Pro účast na Akademickém dni OU je od 11 hodin vyhlášeno rektorské volno. Vstup na slavnostní akci je zdarma a není nutné se předem registrovat. Na místě si můžete koupit univerzitní merch ve stánku OUshopu.