Poprvé v Univerzitní knihovně?

Autor: , 26. 9. 2017

Vítáme všechny nOUváčky, ale také naše pravidelné návštěvníky :) Poprvé je všechno nové a proto jsme připravili pro studenty OU pár rad, které pomohou překonat jakýkoliv ostych. Vzhůru do knihovny :)


Hned při vstupu do Univerzitní knihovny najdete půjčovnu :)

Univerzitní knihovna, to je hlavní budova a 5 fakultních studoven. Na hlavní budově najdete v přízemí půjčovnu, v 1. a 2. patře pak hned dvě skvělá zázemí nejen pro studium, studovnu časopisů a mediotéku. Samozřejmostí je přístup na net a PC, tisk, sken a kopie. Navíc si ve studovně časopisů můžete udělat kroužkovou vazbu a to zcela ZDARMA 🙂 Součástí mediotéky je školicí středisko – cool prostor pro workshopy, konference, týmové studium. Vybaveno 23 notebooky, dataprojektorem a další audiovizuální technikou. Pro studenty a akademické pracovníky je školicí středisko po zarezervování k dispozici ZDARMA, v otevíracích hodinách Univerzitní knihovny.

Pár jednoduchých rad:

  • Registrujte se ZDARMA, předložte jen kartu (ISIC / studentská).
  • Půjčte si knihy domů na měsíc nebo ze studoven přes noc, přes víkend.
  • Prodlužte si výpůjční dobu knih (až 3x o další měsíc).
  • Pohodlné prostředí – sedačky a fatboye pro relax.
  • Kuchyňka v mediotéce pro přípravu kávy, čaje.
  • Získejte informační náskok. V listopadu a březnu navštivte Infolekce a hned budete vědět, jak si poradit se zdroji na seminární, bakalářskou nebo diplomovou práci.
  • Když něco nenajdete, zkuste oblíbenou zkratku MVS (Meziknihovní výpůjční službu). Je opět ZDARMA a získáte knihy z jiných knihoven v ČR a zahraničí.
  • Potřebujete poradit? Koukněte do Infoletáku nebo nám napište.
  • Vychytávky: špuntomat v mediotéce; nabíječky na mobil, powercube, prodlužky – v každé studovně.

ZÁKLADNÍ TIP PRO STUDENTY OU:

Když nemůžete najít knihu v katalogu, využijte Tip na nákup (po přihlášení do katalogu, záložka vpravo nahoře). Někdy se stane, že hledané knihy mají status „dlouhodobá výpůjčka“. Tyto jsou vyhrazeny pouze pro akademické pracovníky.

Tak neváhejte a přijďte. Rádi síťujeme, tak si nás přidejte: facebook, instagram a G+.

Kontakty:

Univerzitní knihovna, Bráfova 3, Ostrava, 701 03

Telefon: 597 091 204

Web: http://knihovna.osu.cz/

 

Související články: