Pokud počasí dovolí, budeme na Pedagogické fakultě OU opět pozorovat částečné zatmění Slunce. Měsíc se 25. října ve 12:49 SELČ ocitá v novu. Jeho stín však nedopadne až na zemský povrch, a nastává tedy jen částečné zatmění Slunce. To bude viditelné v části Evropy a Asie. U nás toto zatmění uvidíme kolem poledne s maximální fází přibližně 0,46 %. Měsíc se „zakousne“ do Slunce skoro do poloviny, ale procento zakrytého povrchu Slunce bude výrazně menší.

Tuto událost budeme pozorovat v atriu Pedagogické fakulty na ulici Fráni Šrámka 3 s dětmi základní školy. Studenti a pedagogové katedry technické a pracovní výchovy budou zajišťovat tvořivý a vědecko-popularizační program, který posiluje jejich odborné pedagogické kompetence v oblasti popularizace vědy.

Částečné zatmění Slunce v Ostravě

• Začátek 11:14:34