Na Ostravskou univerzitu dorazilo oproti loňským číslům o patnáct procent více přihlášek. Loni touto dobou evidovala Ostravská univerzita necelých 12 000 zaplacených přihlášek ke studiu, letos je to už 13 544 a je pravděpodobné, že čísla ještě porostou, a to díky dodatečnému přijímacímu řízení nebo druhým kolům, které jsou napříč fakultami plánované. Již v tuto chvíli ale na univerzitu doputovalo nejvíce přihlášek za posledních šest let. Nejvyšší meziroční nárůst zájmu eviduje Lékařská fakulta, na vrcholu v počtu přihlášek se opakovaně drží Pedagogická fakulta.

Uchazeči vidí, jak se Ostravská univerzita rozvíjí a drží krok s nejmodernějšími trendy.

Zájem o studium nicméně vzrostl na všech šesti fakultách. Budoucí studenty jsme oslovili především prostřednictvím veletrhu Gaudeamus, úspěšných Dnů otevřených dveří nebo přímo na přednáškách na středních školách. „Velký zájem vzbudil také moderní City Campus Ostravské univerzity nebo špičkově vybavené Simulační centrum na Lékařské fakultě. Uchazeči vidí, jak se Ostravská univerzita rozvíjí a drží krok s nejmodernějšími trendy,“ uvádí mluvčí Jitřenka Navrátilová s tím, že na ně jistě působí i příjemná a přátelská atmosféra prostupující napříč všemi fakultami.

Největší zájem je opět o studium Všeobecného lékařství, dál také o Biologii, Psychologii nebo Anglickou filologii. Ze studijních programů, které souvisí s otevřením supermoderního City Campusu, se jedná o Tělesnou výchovu se zaměřením na vzdělávání nebo programy Intermediální umění a Grafika a kresba.

Tvůj příběh na Ostravské bude jedinečný, plný nových zážitků, přátel a výzev, pro které ti vytvoříme ty nejlepší podmínky, podpoříme tě, kdykoliv to bude potřeba.

„V náborové kampani jsme slíbili, že začneme psát tvůj příběh. Jaký ten příběh bude, necháme na tobě. Víme ale jistě, že bude jedinečný, plný nových zážitků, přátel a výzev, pro které ti vytvoříme ty nejlepší podmínky, podpoříme tě, kdykoliv to bude potřeba. V pozitivní atmosféře se budeš moct soustředit jak na úzkou oblast svého studijního zájmu, tak na propojení nejrůznějších atraktivních oborů,“ doplňuje radost z počtu přijatých přihlášek mluvčí Ostravské univerzity Jitřenka Navrátilová.

Na Ostravské univerzitě studuje každým rokem okolo 10 tisíců studentů, díky unikátnímu složení fakult jim nabízí pestrou a širokou škálu studijních programů. Není však jen významnou vzdělávací a vědecko-výzkumnou institucí. Je také výrazným aktérem na poli společenského a kulturního dění, zapojuje se do života v Ostravě a pomáhá jí měnit svou tvář z průmyslového centra na studentské město. Nové, úspěšné projekty jsou toho zřejmým důkazem.

TOP 10 studijních programů Ostravské univerzity:

• Všeobecné lékařství
  • Biologie
  • Psychologie
  • Anglická filologie
  • Tělesná výchova se zaměřením na vzdělávání
  • Učitelství pro mateřské školky
  • Speciální pedagogika