Tento článek byl zařazený do rubriky Archvív. Informace nejsou již aktuální!

Rok 2018 se na Ostravské univerzitě nese ve znamení dobrých zpráv, důležitých milníků, úspěchů a vítězství – jinak tomu nebylo ani na Ostravském hokejovém derby. Letošní hokejové derby předčilo všechna očekávání, pokořilo dosavadní rekordy a definitivně přepsalo dějiny českého univerzitního sportu. Šestý ročník již tradičního derby s sebou přinesl několik novinek, z nichž tou nejmarkantnější byla změna místa konání. Premiéry v OSTRAVAR ARÉNĚ se zúčastnilo neuvěřitelných 8 198 diváků, což v rámci českého univerzitního sportu nemá obdoby. Návštěvnost Ostravského derby tak s přehledem prolomila rekord 7 700 účastníků univerzitního derby v Brně. Co se týče počtu fanoušků, VŠB – Technická univerzita v Ostravě měla stále převahu, nicméně tribuny zcela ovládl nepopsatelný zápal a jásot bezkonkurenční fanouškovské základny Ostravské univerzity.

Po té, co v podání ostravské rodačky a zpěvačky Elis Mrázové zazněla česká hymna, započal zápas, který se již od samotného začátku nesl ve znamení vítězství Ostravské univerzity. Už v první třetině jsme vedli 1:0, v druhé třetině jsme přidali další dva góly. V kotli Ostravské univerzity celou dobu vládla jedinečná atmosféra, z fanoušků přímo sršelo nadšení, vzrušení a elán. Za zvuků rytmických úderů bubeníků se halou nesla nepřeslechnutelná rezonující hesla na podporu našich znamenitých hokejistů, kteří během utkání podávali excelentní výkony. Bylo znát, že vývoj utkání zaskočil i jindy až přespříliš sebevědomé fanoušky VŠB, kteří tentokrát doslova oněměli úžasem.

V poslední třetině na ledě i na tribunách zavládlo opravdové napětí, týmu VŠB se konečně podařilo vstřelit dvě branky. Hráči Ostravské univerzity ale byli pevně rozhodnutí, že si vítězství, které bylo na dosah, za každou cenu udrží a nasázeli VŠB další gól a doslova v poslední minutě skórovali pohotovou střelou do soupeřovy odkryté branky. Utkání skončilo fenomenálním výsledkem 5:2 pro Ostravskou univerzitu.

V následujících chvílích zavládla na tribuně vřava, celá aréna se zahalila do zářivě modré barvy Ostravské univerzity, dojatí fanoušci skandovali téměř do ochraptění, když si naši hokejisté přebírali zasloužený pohár. Letošní titul nejlepšího hráče OSU týmu nenáleží nikomu jinému než brankáři Richardu Šrámkovi, jenž po celou dobu zápasu urputně chránil branku a mařil veškeré snahy VŠB vstřelit gól. „Věděli jsme, že když se Richard dobře vyspí, dokáže podat skvělý výkon, ale tak koncentrovaného jako při letošním derby jsem ho ještě neviděl. Byl opravdu fantastický,“ dodává Michal Sebera z katedry studií lidského pohybu PdF OU.

Musím vyzdvihnout nasazení a bojovnost celého týmu, všichni hráli s maximálním nasazením. Po většinu utkání se nám dařilo plnit taktické záměry, s nimiž nám pomáhal i konzultant, náš absolvent a bývalý trenér A-týmu Vítkovic, Mojmír Trličík. Letos nás s Adamem Motykou čekaly při skládání týmu jen samé příjemné starosti. Měli jsme k dispozici celou řadu kvalitních hráčů a dokázali jsme najít týmovou chemii. Jednotlivé útočné i obranné řady byly vyrovnané a dobře sestavené.“ Od září letošního roku spolu velká část hokejistů z obou univerzit hraje bok po boku ve zbrusu novém společném týmu BO OSTRAVA, což se podepsalo i na Ostravském derby (celá zpráva). Během utkání se hrálo sice tvrdě, ale naprosto čestně a férově.

Fanoušci byli skvělí. V OSTRAVAR ARÉNĚ vytvořili neopakovatelnou atmosféru a korunu tomu nasadil rekord v počtu diváků. Za sebe musím říct, že právě kvůli fanouškům jsem si vítězství přál. Už bylo na čase vidět úsměv na jejich tvářích a smutek na straně VŠB (smích). Je dobře, že atmosféra je vždy sportovní, ale přátelská a přes veškerou rivalitu se nakonec všichni sejdou pod jednou střechou, kde se společně baví,“ komentuje letošní derby Michal Sebera.

Děkujeme našim vynikajícím hokejistům i všem fanouškům, kteří svou přítomností podpořili náš tým a dozajista mu taktéž pomohli k vítězství. Budeme se na vás těšit příští rok!