Výstaviště v Letňanech navštíví během Veletrhu vědy každý rok na 30 tisíc návštěvníků. Vůbec poprvé se budou moci zastavit také ve stánku Ostravské univerzity, která na konci května vyšle do Prahy zábavné workshopy. Ty si pro návštěvníky připraví Katedra fyziky Přírodovědecké fakulty OU a Ústav epidemiologie a ochrany veřejného zdraví Lékařské fakulty OU. Navíc se zapojí i studentské organizace obou fakult.

Akce, kterou od roku 2015 pořádá Akademie věd ČR, má mimo jiné inspirovat návštěvníky k budoucímu studijnímu či profesnímu zaměření. I proto na ní Ostravská univerzita zkrátka nemůže chybět.

Program s názvem Ostravská žije vědOU! je k nalezení na stránkách největší populárně naučné akce v Česku.