Ostravská na Gaudeamu hraje barvami

Autor: , 4. 11. 2015

První polovina Gaudeamu je za námi a my si troufáme říct, že letos Ostravská univerzita sklízí opravdu velký úspěch. Pošlete za námi své známé maturanty, máme jim co nabídnout!

Nejsme největší ani nejhlasitější, ale náš stále plný stánek potvrzuje, že Ostravská opravdu má co nabídnout a je o ni velký zájem.

„Vlastně mě vůbec nenapadlo jít na medicínu do Ostravy, ale docela mě zaujalo, co jsem tady o ostravské Lékařské fakultě vyslechla a zařadím ji do svého výběru,“ rozhodla se studentka teprve 3. ročníku brněnského gymnázia, která už nyní má jasno v tom, co chce v životě dělat.

Baví nás, jak lidé přicházejí s rozpaky a odcházejí nadšeni. „Vůbec jsem netušil, že se v Ostravě dají studovat tak zajímavé obory spojené s geografií. Navíc Ostrava jako město se mi dost líbí, zvážím to,“ říká přítel výše zmíněné budoucí lékařky.

Děláme všechno pro to, abychom Ostravské univerzitě udělali dobré jméno před studenty z celé České republiky. Z každé fakulty vyzdvihujeme její silné stránky, jak je samy formulovaly v brožurách a na vějířích (viz fotogalerie), informujeme o bohatém sportovním vyžití na Ostravské univerzitě (programu TEP), o nabídce zajímavých praktických předmětů, jako je například modul Základy televizní žurnalistiky, o možnostech zapojit se do činnosti studentských organizací – například Stavovské unie studentů Ostrava, která pořádá velkolepý ostravský Majáles. Pokud studenti mají vážný zájem o daný obor, vyzdvihujeme výzkumná centra, pokud naopak vypadají velmi uvolněně, sázíme na IQač: pivo studentů Ostravské univerzity.

Věříme, že veškeré vynaložené úsilí a nasezení se nám vrátí v podobě výborných a aktivních studentů s opravdovým zájmem o obor – právě na ty zde totiž cílíme.

Proto pokud máte ve svém okolí maturanty, pošlete je za námi – máme co nabídnout téměř každému!

Foto: Tereza Gerthnerová