Letošní Mikulášská besídka měla název „Mikuláš letos ohrožen!“ a bylo to opravdu dramatické představení. Nejen díky hlavní zápletce, kdy byl Mikuláš unesen čarodějnicí Čarochemkou a skřítkem Šibalem, ale i efektním pokusům – nechyběly oheň, plameny i dým a dokonce tekla „krev“! Kromě napínavých experimentů návštěvníci besídky shlédli i kouzelné chemické pokusy plné barev či obláčky a sníh. Děti, které měly zájem, se některých experimentů zúčastnily také. Celé představení bylo zábavné, byla v něm spousta vtipných dialogů, napětí střídal humor a samozřejmě dobro zvítězilo nad zlem. Nejen děti, ale i dospělí byli nadšení! Parádní představení… Všichni hosté besídky pak dostali jako dárek „chemické“ perníčky a drobné sladkosti.

Mikulášská besídka PřF OU, prosinec 2014. Autor: Beáta Sklářová.

O letošní besídku se postaraly studentky druhého ročníku magisterského studia učitelství chemie na Přírodovědecké fakultě Ostravské univerzity. Podrobné informace o hereckém obsazení celého letošního Mikulášského příběhu a bohatou fotogalerii z besídky naleznete zde.