Oreintbier, neboli Pivní běh, je součástí studentského života v Ostravě již více než tři desetiletí. Tato akce je každoročně pořádána studenty z hladnovských kolejí. První zmínku o něm však máme až z roku 1996, kdy byl podle pamětníků tehdejším pořadatelem, nebo tzv. úřadujícím prezidentem Orientbieru „Bóra“.
Pravidlem bylo a je, že úřadující prezident(i) po skončení svého studia předají své žezlo další generaci studentů.  Každý semestr má tato akce velký úspěch jak mezi studenty, tak mezi bývalými studenty, kteří si rádi zavzpomínají na staré časy.
V čem je podstata pivního běhu? V každé z deseti vybraných hospůdek si pivoběžci (dvou až pětičlenné týmy) musí objednat a vypít půllitr zlatavého moku a v co nejrychlejším čase doběhnout do poslední zastávky, kde poté probíhá vyhodnocení celého závodu a následná afterparty. Při tomto závodě není však důležité vyhrát, ale hlavně zúčastnit se a vydržet do konce. Pokud běžíte v maskách, což je také součástí této tradice, užijete si zábavy ještě více.
V medailovém umístění určitě padne nějaká ta lahvinka a věcné ceny a nejoriginálnější maska bude náležitě oceněna. Dostavte se na start 27. dubna 2016 v 15:30 na Kuří Rynek (Jiráskovo náměstí) s velikou žízní a dobrou náladou.
Pro bližší informace navštivte událost na facebooku nebo stránku Áčko Hladnov.
Už se na Vás těšíme.
Vaše úřadující prezidentky Jíťa a Veru.

Běh v maskách u piva. 10 hospod, 10 piv, ale jen jeden vítěz. Studentská akce OrientBeer je starší než naše univerzita. Zúčastníte se taky 62. ročníku?

Běh v maskách u piva. 10 hospod, 10 piv, ale jen jeden vítěz. Studentská akce OrientBeer je starší než naše univerzita. Zúčastníte se taky 62. ročníku?