Od čtvrtka 21. listopadu do soboty 23. listopadu potkejte v prostorách IKEA Ostrava studenty Ostravské univerzity, kteří chtějí ukázat, že věda je zábava. První den se od 10 do 17 hodin představí studenti Lékařské fakulty z organizace IFMSA, což je Mezinárodní federace asociací studentů medicíny. Studenti si nachystali bohatý program v rámci Světového dne diabetu. V obchodním domě IKEA Ostrava si můžete nechat bezplatně změřit tlak, tělesný tuk i množství cukru v krvi. Studenti vás také naučí, jak poskytovat první pomoc. Zajímá vás, jak správně sedět v práci, aby vás nebolela záda nebo jak správně ležet a relaxovat? Na tyto otázky vám odpoví zkušení fyzioterapeuti. Chcete vědět, co a kdy správně jíst a co obsahují potraviny, které denně konzumujete? Tajemství složení odhalí nutriční terapeuti. Přijďte za námi i s dětmi – pro ty nejmenší je totiž nachystaná Medvídková nemocnice, ve které se děti na chvíli stanou skutečnými lékaři. Na místě budou i zástupci Krevního centra, kteří vám odhalí, jakou máte krevní skupinu. A pokud chcete pomoct, na místě se můžete zapsat do registru dárců kostní dřeně.
22.a 23. ledna od 15 do 19 hodin si prostory IKEA Ostrava podmaní studentky Filozofické fakulty z organizace ČASP (Česká asociace studentů psychologie), které vám ukážou, jaký vliv má na nás rozmístění nábytku, zvuk a světla v pokoji. Na základě získaných zkušeností z oblasti psychologie prostoru si mohou návštěvníci následně vytvořit na papír svou „ideální“ místnost. Svůj výtvor si pak odnesou domů. Druhý chystaný workshop studentek s názvem Psychohygiena se bude zabývat základními prvky zdravého životního stylu. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet různé relaxační techniky a dozví se tipy a rady, jak zkvalitnit svůj spánek. V pátek studentky psychologie doplní Medvídková nemocnice pro děti.
22. listopadu od 10 do 17 hodin, 22. a 23. listopadu od 15 do 19 hodin nezapomeňte při nákupech v IKEA Ostrava navštívit pokoje v 1. patře obchodního domu, kde se na vás budeme těšit!
Další workshopy pak společně s IKEA Ostrava připravujeme na termíny 13. – 14. prosince a 17. – 18. ledna. Workshopy budou probíhat každý měsíc vždy pátek – sobota od listopadu do dubna 2020
Týden v IKEA Ostrava, který se konal v březnu si připomeňte zde.