Sledujte bitvu O pohár Ostravské univerzity

Autor: , 17. 5. 2016

Vědomosti nestačí! Je třeba prokázat také pružnost těla i mysli. Středoškoláci nažhaví mozky a poteče i pot. Bitva O pohár Ostravské univerzity se odehraje přímo na Masarykově náměstí.


SLEDUJTE BEDLIVĚ dění kolem happeningu Jsme Ostravská!. Letos poprvé se na Masarykově náměstí odehraje i velkolepá Bitva O pohár Ostravské univerzity. FOTO: Alžběta Sklářová

V rámci happeningu Jsme Ostravská!, který se bude konat 22. června 2016 na Masarykově náměstí v Ostravě, proběhne i velkolepá bitva O pohár Ostravské univerzity. 

5 ostravských středních škol (Jazykové gymnázium Pavla Tigrida, Matiční gymnázium Ostrava, Gymnázium EDUCAnet, Wichterlovo gymnázium, Gymnázium Ostrava-Hrabůvka) sestavilo šestičlenný tým studentů, kteří se utkají ve třech kategoriích: vědomosti, pohybové aktivity a kreativní činnosti. Ve hře je zájezd od cestovky pro mladé Laynotour a sportovní vybavení od firmy Decathlon pro soutěžící studenty a školení od společnosti SCIO pro školu.

Soutěžící budou získávat body za plnění úkolů v těchto kategoriích, ale podpořit je budou moci také jejich spolužáci a další fanoušci školy – i jejich nadšení a aktivita může týmům přinést body! Celá „bitva” bude pojata jako velkolepá show na pódiu i pod ním. Vítěz ale bude jen jeden – a ten si bude také odnášet originální putovní pohár Ostravské univerzity.

Pokud ale nejste ze soutěžní školy, nezoufejte! Vítání jsou samozřejmě úplně všichni. Pro středoškoláky bude navíc akce přínosná i v tom ohledu, že se zde doví o netušených možnostech studia na Ostravské univerzitě, která nabízí široký záběr oborů na šesti fakultách: přírodovědecká, lékařská, pedagogická, filozofická, fakulta umění a sociálních studií.

Soutěž vypukne po 12. hodině hned po koncertě kapely The Black Tubes a vyhlášení výsledků se předpokládá na 15 hodin. Po zbytek odpoledne už se můžete těšit na program pro veřejnost: vystoupí ImPéčko, kapela Dva i L.A. Sunday (více informací o programu v tomto článku na OU@LIVE).

Jedná se o druhý ročník happeningu, ale teprve první ročník soutěže, kterou můžete sledovat i na facebooku. Tak přijďte fandit – možná právě vaše škola bude v příštím ročníku soutěžit a vy budete potřebovat podporu těch, kteří ji potřebují letos!

Související články: