Ateliér Knižního designu Fakulty umění si vás dovoluje pozvat na výstavu BookVision 2023 do galerie Fakulty umění (GAFU) na adrese Černá louka 3398, Moravská Ostrava.

BookVision je mezinárodní soutěž a přehlídka tvorby autorských knih studentů vysokých uměleckých škol a pedagogických fakult. Na vernisáži 24. května v 17 hodin proběhne slavnostní vyhlášení vítězných a oceněných prací druhého ročníku soutěže.

Výstava představí výběr z mnoha přihlášených prací studentů z České republiky i ze zahraničí. Soutěž pak prezentuje studentskou tvorbu autorských knih v nejširším slova smyslu, ale také knih-objektů a dalších knižních artefaktů, které pojímají knihu jako médium pro volnou uměleckou tvorbu. Tento ročník zaznamenal výrazný (trojnásobný) nárůst přihlášených studentských prací i zapojení celkově (dvojnásobně) více škol z České republiky i ze zahraničí oproti minulému ročníku. Studenti přihlásili celkem 108 prací, z nichž odborná porota vybrala 62 prací pro společnou výstavu a také vítězné a další oceněné práce. Mimo české a slovenské školy se zapojili studenti z Polska, Ukrajiny, Belgie, Švýcarska a Španělska.

Facebooková událost

Výstavu bude možné navštívit do 23. června 2023.

www.bookvision.info