Noc venku 2014

Autor: , 10. 11. 2014

Kampaň a zážitková akce na podporu veřejné debaty na téma bezdomovectví pořádaná Fakultou sociálních studií ve spolupráci se Sdružením azylových domů je opět tady.


20.11. 2014 je datum, které bude zajímat všechny, kteří chtějí podpořit lidi bez domova či se o tématu dozvědět víc. Jak? Tím, že přijdou, přinesou vstupné v podobě potravin v hodnotě 50 kč, zúčastní se kulturního programu, výtvarného workshopu nebo vstoupí do otevřené debaty s lidmi, kterých se téma přímo týká v naší Tržnici příběhů. Ti odhodlanější z vás s námi přespí na ulici. Vše se tentokrát odehraje v pasáži Knihovny města Ostravy u Sýkorova mostu. Letos se k nám přidaly další města. 20.11. tak budeme společně přespávat na ulici s lidmi s dalších 14-ti českých měst a již podruhé se připojí i bratia z Bratislavy.

CELÝ PROGRAM OSTRAVSKÉ NOCI VENKU

Plakát akce

Přijďte a vyslechněte si příběhy lidí, kteří vědí, jaké to je nemít domov, vyrobte vlastní „noclenku“ a vyzkoušejte listopadovou noc venku.

„Myslíme si, že muset spát venku na ulici není v pořádku. Myslíte si to taky nebo se chcete se zeptat, proč si to myslíme?“ Pak tedy na viděnou ve čtvrtek 20.listopadu.

Více o Noci venku na www.nocvenku.cz nebo na facebooku https://www.facebook.com/nocvenku

Mgr. Ivana Kaniová Ph.D.