Neviditelní studenti prošli Ostravou

Autor: , 5. 10. 2017

Protestní průvod studentů a pedagogů Ostravské univerzity prošel centrem Ostravy. Neviditelná akademická obec dala najevo svůj nesouhlas s financováním veřejného vysokého školství.


Dnes, ve čtvrtek 5. 10., prošel Ostravou průvod neviditelných studentů a pedagogů Ostravské univerzity. S papírovými pytlíky na hlavě prošli centrem města s transparenty, které hlásaly: Za kvalitu! Nechceme národ tupců! HDP roste, výdaje na vzdělávání klesají! a podobně.

Akce se konala v rámci Týdne pro vzdělanost – akce vyhlášené Českou konferencí rektorů, která vyzvala české univerzity k vyjádření nespokojenosti s finanční situací českého vysokého školství.

Happening zahájilo informační setkání, které začalo v symbolických 12.05 v menze na ulici Reální (čas je přesmyčkou za pět dvanáct). Poté průvod vyrazil s pytlíky na hlavě kolem centra města jako neviditelní studenti a neviditelní pedagogové v čele s docentem Surůvkou z Fakulty umění Ostravské univerzity v jeho již tradičním superhero kostýmu.

Od 15 hodin následovala diskuze s děkany fakult a rektorem Ostravské univerzity, ve které byla problematika financování podrobně vysvětlena z hlediska jednotlivých fakult i z pohledu regionální univerzity.

Děkujeme všem, kteří se přišli vyjádřit a diskutovat. To je totiž ten nejdůležitější základ každé změny.