Navrhněte adepta na cenu Jana Opletala

Autor: , 13. 6. 2015

Národní reprezentace studentů vysokých škol uděluje pravidelně cenu za významný přínos akademické obci. Navrhněte osobnost i vy!


Studentská komora Rady vysokých škol udělí již po šesté ve své historii Cenu Jana Opletala osobnosti nebo skupině osobností, kteří se v uplynulém období zasloužili o významný přínos akademické obci. Naposledy byla cena udělena v roce 2012 Zdeňku Ručkovi z Masarykovy univerzity v Brně za důležitou aktivitu při organizaci Týdne neklidu. Tři roky uběhly a členové SK RVŠ opět pečlivě připravují předávání Ceny. Slavnostní předávání Ceny Jana Opletala proběhne 17. listopadu, kdy si společně připomeneme Mezinárodní den studenstva a Den boje za svobodu a demokracii.

O udělení bude rozhodovat Výbor Ceny složený z vylosovaných zástupců vysokých škol, členů SK RVŠ a významných představitelů vysokoškolského života. V čele výboru stane poslední laureát Ceny Zdeněk Ručka. Výzva k předkládání návrhů na laureáta půjde do senátů a akademického prostředí na začátku září. Přijímání návrhů zastavíme 31. října 2015

V souvislosti s přípravami je vyhlášena i Umělecko-sochařská soutěž na vytvoření návrhu a realizaci sošky, uměleckého díla, pro budoucího laureáta Ceny Jana Opletala. Účast v soutěži je umožněna každému studentovi bez ohledu na studijní výsledky, obor, program a formu studia. Vítězný návrh bude oceněn nejen tím, že jej necháme vyrobit a předáme, ale i finanční odměnou.

Na Ceně Jana Opletala je krásné, že ji předávají studenti aktivním osobnostem z řad akademických obcí. Můžete nominovat Vaši kolegyni nebo kolegu a ohodnotit tak skutky, které pro ostatní studenty, potažmo akademickou obec, udělali. Cena Jana Opletala je uznáním celonárodním a má tedy svou významnou váhu. Je třeba, abychom se zamysleli, zda v našem okolí je někdo, kdo by si zasloužil pochvalu za práci, kterou dělá.

Více informací získáte na webové stránce http://www.skrvs.cz/cjo/

Pokud máte návrh či chcete získat více informací, kontaktujte delegátku OU v SK RVŠ – Anetu Haškovou (aneta.haskova@osu.cz) nebo náhradnici delegátky Denisu Madeckou (denisa.madecka@osu.cz).

cjo1

Předseda Výboru Ceny - Zdeněk Ručka

Zdeněk Ručka, poslední laureát ceny

Související články: