Jak regulovat stres, nepříjemné emoce či opakující se myšlenky pomocí mentálního tréninku mindfulness se můžete naučit na týdenním online kurzu s Michalem Dvořákem od 6. do 13. listopadu. Cílem kurzu je naučit se základy mindfulness tak, abyste je pak dokázali samostatně využívat ve svém osobním i pracovním životě.

Lidé ovládající mindfulness lépe zvládají bolest, mají zvýšenou pozornost či lepší soustředění, říká lektor Michal Dvořák

Kurz je určen zaměstnancům a studentům Ostravské univerzity. Přihlašovat se můžete prostřednictvím tohoto registračního formuláře.

Celý týdenní program je složen ze sedmi částí. Každý den budete mít k dispozici online lekci, která se bude zaměřovat na trénink všímavosti. Jednotlivé lekce se budou odkrývat postupně a budou vám k dispozici v průběhu celého kurzu. Je tedy jen na vás, kdy se do ní pustíte. Kurz zahájíme a zakončíme společným online webinářem. Pokud se nebudete moci připojit, budete mít k dispozici záznam.

Úvodní webinář se bude konat 6. listopadu od 15 hodin, závěrečný pak 13. listopadu od 15 hodin.

Součástí kurzu bude i přístup do skupiny v Teams, kde bude možné sdílet své postřehy, nápady a zkušenosti a navzájem se inspirovat. Odkaz k připojení vám přijde emailem před zahájením kurzu.

Cílem tohoto kurzu je přiblížit vám základy mindfulness tak, abyste je pak dokázali samostatně využívat ve svém osobním i pracovním životě.

Neexistují pokročilé techniky, jen základy udělané správně. Mindfulness jako téma duševní psychohygieny