MOHU V ROHU ! DÍKY ROHU

Autor: , 2. 3. 2015

Pozvánka na výstavu doc. Zbyňka Janáčka, děkana Fakulty umění Ostravské univerzity v Ostravě.

Zbyněk Janáček s jednou ze svých experimentálních grafik, foto: Ivan Motýl, ostravan.cz

Zveme vás na výstavu čerstvého laureáta Statutární ceny Grafika roku 2014. Vernisáž proběhne  5. března 2015  v 17 hodin. Výstavu zahájí Milan Weber.

pozvanka-Janacek-A5_21

Zbyněk Janáček se věnuje již řadu let volné grafice. V posledních letech se soustředí na serigrafii a na v mnohých ohledech objevitelské pokusy v oblasti počítačové grafiky. Ve své tvorbě mimo jiné nápaditě pracuje s prvky optické iluze, s úvahami o elementárních zákonech geometrie, barevné stavbě a energii světla. Dynamizováním zdánlivě statické abstrakce dokáže diváka vtáhnout do hry a odhalovat mu vnitřní zákonitosti obrazové plochy.