Letošní ročník Majálesu nabídl na dvě desítky interpretů na třech scénách. Mezi hlavní hvězdy večera patřili Xindl X a světově uznávaní DJs Camo & Krooked. Publikum rozproudili také slovenští DJs Changing Faces a místní senzace Bea s nejmladším členem Hoofbeats Leduysleduy.

Rapoví fanoušci si přišli na své s Robinem Zootem, představitelem labelu Milion+, a členy Ty Nikdy Paulie Garandem a MC Geyem. Ostravský rodák Sergei Barracuda a talentovaný zpěvák Adam Mišík přidali na pestrosti programu, stejně jako další interpreti – Pavel Callta, Trocha Klidu, Pam Rabbit, Vojtaano a DJ Forgen se postarali o skvělou hudební rozmanitost a zakončení celého večera.Součástí doprovodného programu byla i studentská zóna, ve které prezentovali své aktivity kromě jiných také studentské organizace Ostravské univerzity. Veřejnost i studenti se hojně zapojovali do různých her a soutěží, které připravily právě studentské organizace.

Ani nepříznivé počasí nemůže zkazit nadšení a radost ze společných okamžiků. Díky skvělému programu, bohaté účasti a podpoře univerzit i partnerů se letošní Majáles Ostrava zapsal do paměti všech účastníků jako jeden z nejlepších majálesů posledních let. „I přes deštivé počasí se vše vyvedlo skvěle a přišlo plno lidí, kteří se bavili nejen hudbou. Bylo úžasné vidět tolik nadšených tváří a cítit pozitivní energii kolem nás,“ řekla Denisa Illeková z pořadatelské organizace Younie.

Studentská slavnost by se nemohla uskutečnit bez podpory generálního partnera HSF System a hlavních partnerů Veolia a Dopravního podniku Ostrava. Dále akci podpořil Moravskoslezský kraj, Statutární město Ostrava a městský obvod Slezská Ostrava. Velký dík patří také Ostravské univerzitě a Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava, které poskytly nezbytnou logistickou, finanční a organizační podporu.

Bylo úžasné vidět tolik nadšených tváří a cítit pozitivní energii kolem nás.

Po organizačním maratonu majálesového měsíce jsou všichni zástupci studentské organizace Younie, která Majáles Ostrava tradičně organizují, zchvácení, přesto však odhodlaní a motivovaní k organizaci v roce 2025. „Těšíme se na příští ročník a na další skvělé momenty, které nám přinese. Pevně věříme, že příští ročník bude stejně úspěšný,“ doplňuje za celý tým Denisa.