Již ve čtvrtek 30. května 2019 odstartuje v Ostravě sedmý ročník Landscape festivalu, tedy pozoruhodného projektu, jenž šíří osvětu o významu krajinářské architektury a zprostředkovává smysluplný a tolik potřebný dialog mezi politiky, širokou veřejností, umělci a věhlasnými odborníky z Česka i zahraničí. Letošním cílem je propojení historického jádra města s přilehlou oblastí Dolních Vítkovic a městskou částí Mariánské Hory, pozornost bude soustředěna i na případné bariéry a efektivitu pěších a cyklistických tras.
Během následujících čtyř měsíců se můžete těšit na pestrý program, jehož součástí budou koncerty, debaty, výstavy, happeningy, architektonické intervence i umělecké instalace, které si kladou za cíl zviditelnit a oživit nevyužívané, leč potenciálem nabité plochy v Ostravě. Slavnostní zahájení připadá na čtvrtek 30. května od 17.00, všichni zájemci jsou srdečně zváni do Sadů Dr. Milady Horákové, kde zahrají kapely PORTLESS, WWW neurobeat a PSYCHONAUT.
Putovní Landscape festival se v uplynulých letech konal v Praze, Opavě, či Plzni, letošní sedmý ročník bude pro Ostravu vítanou premiérou. Mezi hlavní organizátory patří Galerie Jaroslava Fragnera, statutární město Ostrava a ateliér K2N LANDSCAPE, na programu se však významně podílí i naše Fakulta umění a Přírodovědecká fakulta. O připravovaných akcích vás budeme průběžně informovat.
Pro více informací o Landscape festivalu navštivte oficiální webové stránky, FB profil či Instagram.