Ostrava bude v úterý 17. října svědkem místní sportovní události podzimu. V Ostravar Aréně se totiž odehraje jubilejní 10. ročník Ostravského hokejového derby, ve kterém se střetnou dva tradiční rivalové: Ostravská univerzita a VŠB – Technická univerzita Ostrava. Hokejový zápas mezi těmito univerzitami je vždy plný vášně, energie a nečekaných zvratů, a letošní rok slibuje být zvlášť vzrušující. Lístky na derby zakoupíte tady.

Ale pozor! Podpora hráčů na ledě není jediným způsobem, jak můžete projevit oddanost Ostravské univerzitě. Již teď se můžete zapojit do Krevního derby s podtitulem MODRÁ vs. ZELENÁ.

Co tato soutěž obnáší? Společně s Krevním centrem Fakultní nemocnice Ostrava vyzýváme všechny studentky, studenty, absolventky, absolventy, zaměstnankyně i zaměstnance a vlastně i všechny fanoušky hokejového derby, aby přispěli svou krví, a to do 16. října.

Pokud půjdete darovat krev, tak pamatujte, že:

• Darujete 470 mililitrů krve.
  • Musíte být zdraví.
  • Je vám mezi 18 a 65 lety.
  • Vážíte více než 50 kilogramů.
  • Máte platné zdravotní pojištění.

Minimálně 14 hodin před odběrem je nutné dodržet dietu (nejezte nic tučného) a pitný režim. Rozhodně byste ale neměli hladovět. Často kladené otázky ohledně darování krve jsou zodpovězeny tady.

Více informací se dozvíte na bezplatné lince 800 260 004.

Rezervační systém pro stálé dárce naleznete tady.

A rezervační systém pro prvodárce na tomto odkaze.