Vysokoškolský pěvecký sbor Ostravské univerzity se svým sbormistrem doc. Mgr. Janem Spisarem, Ph.D., byl (stejně jako v loňském roce) vybrán, aby i letos koncertoval na již sedmém ročníku Festivalu evropské vědy a kultury na Akademii im. Jakuba z Paradyża v Gorzówě Wielkopolskim v Polsku. Rozmanitý program koncertu zahrnoval např. díla Antonína Dvořáka, Dmitrije Stěpanoviče Bortňanského, úpravy lidových písní Zdeňka Lukáše a černošské spirituály. Sbor dirigovali tentokrát samotní studenti, posluchači oboru Sbormistrovství z KHV PdF. Na letošním ročníku festivalu vystoupily ve stejný den i folklórní soubory z Polska a Ukrajiny.
Spolupráce mezi Pedagogickou fakultou a Akademií začala podepsáním interinstitucionální smlouvy v rámci programu Erasmus+ v roce 2014. Delegace z Gorzowa v čele s rektorkou prof. dr hab. Elżbietou Skorupskou-Raczyńskou a dr. Halinou Uchto ze zahraničního oddělení navštívily fakultu v roce 2015, 2016 a také v letošním roce. Zahraniční spolupráce se díky účasti vysokoškolského pěveckého sboru v čele s vedoucím katedry hudební výchovy doc. PhDr. Jiřím Kusákem, Ph.D., a sbormistrem doc. Mgr. Janem Spisarem, Ph.D., na Festivalu evropské vědy a kultury dále prohlubuje.

VŠPS