Fakulta umění Ostravské univerzity Vás srdečně zve na koncert Klavírního dua, které tvoří Kateřina Konopová a Miroslav Míč.
Klavírní duo se ke společné práci sešlo poprvé na podzim roku 2017. Do dnešních dnů duo absolvovalo řadu společných koncertů u nás i v zahraničí, na podzim roku 2018 se úspěšně zúčastnilo mezinárodní soutěže Art-duo Competition v Praze, kde získalo 2. cenu v kategorii komorní hudba. Doposud největším společným úspěchem je cena Grand Prix na mezinárodní soutěži International Master Competition ve Varšavě, která se konala na jaře 2019 a 1. cena v mezinárodní soutěži Artduo Competition v Barceloně , která proběhla na podzim 2019. Na podzim 2019 duo podniklo koncertní turné na Tchaj-wanu, kam bylo pozváno v rámci oslav vzniku naší republiky, které organizuje ministerstvo zahraničních věcí. Klavírní duo interpretuje veškerý 4 ruční program zpaměti a zažívá tím zcela nový rozměr ve společné hře. Je to i určité vybočení z obvyklých ustálení, které jsou v případě klavírního dua a komorní hry běžné. A jak oba klavíristé tvrdí – o to je to větší dobrodružství a také důvěra jeden v druhého.
Program : L. van Beethoven, C. Czerny, S. V. Rachmaninov, A. Dvořák
Koncert se uskuteční v úterý 25. února v 18 hodin v komorním sále Fakulty umění.
Vstup je volný stejně jako na všechny ostatní koncerty Fakulty umění.
Těšíme se na Vás!