Obhajoba umělecké práce každého budoucího absolventa je vždy důležitou osobní zkouškou.

Tato akce však není určena pouze studentům sochařství k prezentaci svých děl. Může se přijít podívat každý, koho zajímá tvůrčí proces, jiné uvažování nad uměleckým světem a poznání nové generace tvůrců.

Klauzury se uskuteční od 9 do 16 hodin na Fakultě umění Ostravské univerzity, Podlahova 3. Celý den bude zároveň probíhat Den otevřených dveří, na který jsou srdečně zváni všichni uchazeči nejen výtvarných oborů. Zájemci tak mají jedinečnou příležitost získat podrobné informace o talentových zkouškách, podmínkách studia a především na vlastní oči vidět, jak mohou probíhat jejich budoucí klauzury.

Nezapomeňte, že e-přihlášky se podávají do 15. března! Po domluvě jsou možné i konzultace s vedoucím katedry Jaroslavem Koléškem nebo Martinem Mydlarčíkem. Kontakty na ně najdete zde.

Foto: Archiv ateliéru