V Univerzitním obchodě a knihkupectví Ostravské univerzity rozhodně nenajdete pouze skripta, slovníky a odbornou literaturu. Přesvědčit se o tom můžete každý všední den, ovšem v období od 29. května do 1. června na vás bude čekat příjemné překvapení. OUshop nabídne všem rodičům, prarodičům, dětem i všem ostatním čtenářům skvělou příležitost zakoupit dětské knihy za zvýhodněnou cenu. Sleva ve výši 20 % bude platit na veškerý sortiment dětských knih, a to včetně pohádek, oblíbených příběhů, dětských časopisů i populárně naučné literatury pro nejmenší čtenáře.

Děti z Bullerbynu, Broučci, Malý princ nebo Dášenka. Tuto klasiku v OUshopu samozřejmě seženete. Vedle známých knižních titulů se ale můžete těšit i na knihy, které v Ostravě nejsou rozhodně snadno k sehnání. Kdo je to Kráva Říčanová? Jak nahlíží na svobodu Hannah Arendtová? A co se stane, Když dá Husa huse pusu? Na tyto otázky najdete odpověď v knihách nabízených právě v OUshopu. Pestrá nabídka zajímavých publikací je navíc skvělou příležitostí pro rodiče, jak dětem představit nové literární světy a rozvíjet jejich zájem nejen o čtení, ale i o celý svět.

Snažíme se podpořit malé nakladatele z celého Česka. Naším záměrem je také povzbudit děti ke čtení a pomoci rozšířit jim literární rozhled.

„Rádi bychom touto cestou představili zákazníkům náš široký sortiment dětských knih, ve kterém máme rovněž zařazeny v Ostravě obtížně dostupné publikace. Touto cestou se snažíme podpořit malé nakladatele z celého Česka. Naším záměrem je také povzbudit děti ke čtení a pomoci rozšířit jim literární rozhled,“ uvádí vedoucí OUshopu Markéta Slivková. A o jaká nakladatelství dětské literatury jde? V nabídce najdete například knihy z nabídky Běžíliška, Pink box, Pipasik nebo Baobab či hravé časopisy jako je třeba Raketa.

Slevová akce vyvrcholí Dnem dětí, k jehož příležitosti bude v knihkupectví připraven interaktivní program – aktivity a hry budou přístupné pro děti všech věkových skupin. Po splnění úkolů navíc na každého čeká malé překvapení. Program pro malé čtenáře přinese rodičům ideální možnost prozkoumat nabídku odborné literatury, stejně jako beletrie, poezie či knih s regionální tematikou. Den Dětí v OUshopu se uskuteční v první červnový den od 9 do 18 hodin.

Sleva na dětskou literaturu je poskytována pouze v kamenné prodejně OUshopu. Nezapomeňte od pondělí 29. května do 1. června využít této akce, pořiďte knížky svým dětem či vnoučatům a pomozte jim propadnout kouzlu literatury. A co víte, třeba se do těchto knih začtete rádi i vy sami.