Přitom dobře vyplněná registrace na JobTeaseru je alfou a omegou úspěšného nalezení vhodné nabídky. Čím lépe si vyplníte svůj profil včetně kategorií nebo oborů, ve kterých byste chtěli pracovat či se uplatnit na stáži, tím lépe. Na vaši hlavní zdi (můžete si ji představit jako Face/workbook timeline) se vám pak zobrazují nabídky přesně podle vašich kritérií a preferencí, které jste zadali. Můžete dát souhlas i s možností, že vás firmy, které o vás mají zájem, kontaktují přímo. Ke svému profilu můžete nahrát i životopis nebo odkaz na své sociální sítě. Vyplnit registraci je velice snadné a intuitivní.

Nabídky stáží, praxí a brigád jsou ve vašich rukou!

S příchodem léta hledá mnoho studentů vhodnou brigádu nebo pracovní stáž. S těmi se teď roztrhl pytel. „Během dvou týdnů se nám ozvalo mnoho firem s nabídkami brigád na léto, spoustou stáží pro všechny obory. Máme tam nabídky z laboratoří, nemocnic, IT firem, hledají se tlumočníci a další. Vybere si každý. Zaměstnavatelé a společnosti jsou většinou z Moravskoslezského kraje, Ostravy a okolí,“ říká Martina Hoňková, která se zabývá praxemi a stážemi studentů na Ostravské univerzitě.

„Zadáte typ smlouvy, své zkušenosti, odvětví, délku, místo a počátek spolupráce, čím podrobněji, tím lépe, protože o to relevantnější nabídky dostanete. Poté vám budou nabídky chodit každý den a nic vám neunikne,“ uvádí. Myslíme i na studenty se specifickými potřebami. Spolupráce pro ně jsou speciálně označené.

Nemáte čas sledovat svou pracovní zeď denně? Nevadí. Můžete se přihlásit k odběru newsletteru a nabídky praxí, stáží a zaměstnaní vám dorazí přímo do vaši e-mailové schránky. JobTeaser ale nabízí také mnoho rad, informací, workshopů a kurzů, které pořádá Poradenského centrum. „Zajímavou funkcí portálu je také možnost si domluvit schůzku s lidmi z Poradenského centra, kteří nabízejí rady v právní, psychologické, sociální, studijní či kariérní oblasti,“ doplňuje Martina Hoňková.

V čem je JobTeaser jiný? Je ušitý na míru oborům našich studentů a absolventů. A také v tom, že inzerující zaměstnavatelé chtějí přímo spolupracovat se studenty a absolventy Ostravské univerzity. „Ze spolupráce s našimi studenty jsou obvykle nadšení,“ dodává Martina Hoňková.

Naše studenty zaměstnavatelé, kteří jsou na JobTeaseru, chválí. Jak jsou zodpovědní, pracovití a já jsem za to strašně ráda a jsem ráda, že se na nás opakovaně obrací a chtějí naše studenty na praxi, stáže a práci.