Blízko od sebe je téma, které rezonuje letošním ročníkem festivalu Dream Factory. „Fyzická vzdálenost se v posledních letech stala naprosto zásadní, protože člověku mohla zachránit i život. Je to však vzdálenost metaforická a spolu s ní pomyslné příkopy a barikády, které určují, jak zvládneme přežít jako společnost. A právě jejich podobami a překonáváním se budeme během festivalu zabývat. Proč nás i v roce 2023 rozdělují pohlaví, generace, politická přesvědčení, sociální zázemí a spousta dalších věcí?“ představuje téma dramaturgyně festivalu Sylvie Vůjtková.

Mimo prkna, které znamenají svět, se tématu bude věnovat i beseda pořádaná ve spolupráci s Ostravskou univerzitou. Jak jsme na tom jako společnost, ale i jako jedinci se (sebe)přijetím a (ne)porozuměním? O tom budeme besedovat s režisérkou Danielou Špinar, hudebnicí Terezií Kovalovousociálním pracovníkem Karlem Pavlicou. Zapište si datum 30. května do svých kalendářů, začínáme ve 20 hodin v prostorách kavárny Staré arény. Besedou nás provede Michaela Davidová.

Pro studenty jsme ve spolupráci s Dream Factory připravili exkluzivní festivalový balíček za zvýhodněnou cenu 500 korun. Zakoupíte jej jednoduše na webu festivalu prostřednictvím tohoto odkazu. Balíčků je omezený počet, proto pokud se na festival chystáte, objednejte si jej co nejdříve. S tímto balíčkem se dostanete na všechna nevyprodaná představení a další programy. Organizátor negarantuje usazení na vyprodaných programech.

Nezapomeňte sledovat naše sociální sítě, kde se brzy objeví soutěž o volňásky. Odlepme tedy oči od mobilů a monitorů a vydejme se vstříc kultuře a vzájemnému porozumění.