„Po uzavření registrací 10. února 2016 budou odbornou čtyřčlennou porotou (pátý hlas budou mít diváci) vybrány kapely podle úrovně i stylu hraní a ty budou mezi sebou soutěžit ve svých městech. Nejlepší z nich postoupí do kola semifinálového a následně do finále, kde se rozhodne o celorepublikovém vítězi roku 2016,“ informuje Andrea Trudičová ze Stavovské unie studentů Ostrava – právě tato organizace před pěti lety projekt University Band Contest odstartovala a těší se tomu, že letos se zapojuje už 10 měst v České republice.
Absolutní vítěz získá hodnotné ceny od partnerů a také možnost vystoupení na letních partnerských festivalech a akcích studentských unií. Jako vítěz pak bude reprezentovat UBC v připravovaném projektu Jump Into Colours, kde se předvedou vítězové nejrůznějších hudebních soutěží a kapela, která uchvátí nejvíce, bude mít možnost zahrát si festivalu Colours of Ostrava.
Podrobnosti o tom, jak se zaregistrovat, kontakty a partnery soutěže naleznete na webové stránce UBC nebo na Facebooku UBC.
A co soutěž přinesla jejím minulým vítězům?
„Rozhodně to byla pro nás dobrá zkušenost, skvělé zážitky a koncerty – tři super koncerty z čehož poslední byl na střeše autobusu během Ostravského majálesu. Co si více přát, my si tuhle akci náramně užili!“ – In Collapse – vítěz ostravského kola UBC 2015
„Dalo nám to mnoho cenných zkušeností, ať už pozitivních. Mezi pozitiva rozhodně řadíme možnost zahrát si na větších festivalech a možnost se více prezentovat mezi lidmi, kteří nás dále dotlačili na řadu jiných výborných akcí. Pokud to neděláte kvůli cenám, ale pro velkou kapelní zkušenost, tak neváhejte a přihlaste se, soutěže tohoto typu mohou vaši kapelu posunout velkým krokem vpřed.“ – Cocain Party – vítěz UBC 2014

Všem (zejména ostravským) kapelám přejeme hodně štěstí v UBC 2016!