Katedra romanistiky Filozofické fakulty připravila ve spolupráci s ostravskými gymnázii Kanadský den, který má studentům představit Kanadu jako multikulturní, bilingvní zemi s úchvatnou přírodou a zajímavou historií.
Hostem Kanadského dne bude prof. Bruno Courbon z Université Laval Québec, s níž Filozofická fakulta jedná o navázání spolupráce. Program Kanadského dne začíná 19. 4. od 8:30 v budově Filozofické fakulty v učebně E 205, součástí programu je řada přednášek, v nichž se posluchači seznámí například s fantastickými tvory kanadských jezer, se specifiky québecké francouzštiny i s méně známými momenty kanadské historie. Některé přednášky nás zavedou do kanadských národních parků, jež jsou charakteristické divokou, nedotčenou přírodou o rozloze tisíců kilometrů čtverečních. Přijměte pozvání a přijďte si na Filozofickou fakultu „zacestovat“.

Stáhnout (PDF, 471KB)