Druhé kolo a zároveň finále soutěže studentů středních škol v mediální gramotnosti se konalo v City Campusu Ostravské univerzity. Do finále se probojovalo 14 týmů z celé země. Akci uvedl a všechny přivítal rektor Ostravské univerzity Petr Kopecký, který nad ní také, vedle například prezidenta ČR Petra Pavla, poskytl osobní záštitu.

Na organizaci soutěže v mediální a informační gramotnosti českých středoškolaček a středoškoláků se podílela také Katedra informačních a komunikačních technologií PdF OU.

Na organizaci soutěže v mediální a informační gramotnosti českých středoškolaček a středoškoláků se podílela také Katedra informačních a komunikačních technologií PdF OU, hlavním pořadatelem je Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě. První celorepublikovou Mediální olympiádu pro středoškoláky vyhrál tým „Jedničky a Nuli“ z Arcibiskupského gymnázia v Praze.

Z prvního online kola se do finále kvalifikovalo 14 týmů z celkových 630 zúčastněných. Na finále pak tříčlenné týmy řešily tři úkoly: práci s problematickým textem, obhajobu vlastního videa na téma digitální stopa a tzv. mediarating u televizních reportáží. Týmy se během dvou dnů musely vyrovnat s různorodými úkoly, včetně tvorby videospotů na dané téma. První celorepublikovou Mediální olympiádu pro středoškoláky vyhrál tým „Jedničky a Nuli“ z Arcibiskupského gymnázia v Praze.

Mediální olympiádu organizuje Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě, která organizovala mediální olympiádu pro středoškoláky už vloni. Soutěž byla však určena pouze školám v regionu, až letošní ročník byl první celorepublikový.

Více informací o úspěšné akci a výsledky najdete zde: www.medialniolympiada.cz