Na přelomu listopadu a prosince přijedou členové Centra mezinárodní spolupráce mezi vás, studenty, aby vám pomohli s výběrem správného mobilitního programu, díky kterému se dostanete za hranice všedních dní, získáte nejen nové zkušenosti, ale i přátele. Zahraniční zkušenost je v dnešní době bezpochyby velké plus, ne-li přímo nutnost, při budoucím hledání zaměstnání.

Ostravská univerzita nabízí opravdu širokou škálu programů, patří mezi ně především Erasmus+, mobilitní program VIA a OU Aid.

Program Erasmus+ lze zařadit bezesporu k těm nejznámějším, je vhodný pro první seznámení s mezinárodním prostředím. Člověk pobývá v Evropě a při případném zastesknutí po svých blízkých není problém je navštívit. Spousta studentů také využívá volné chvíle mezi studiem k prozkoumání dalších zajímavých míst ve svém okolí.

Vlastní programy Ostravské univerzity VIA a OU Aid jsou opravdu unikátní, a to nejen mírou finanční podpory a nabídkou zemí, ale také osobním přístupem ke každému studentovi. V rámci programu VIA nabízíme možnost strávit semestr na jedné z více než 50 partnerských univerzit po celém světě! Je libo navštívit Koreu, podívat se do Peru nebo do Kanady? To a mnohem více vám rádi umožníme. OU Aid se zaměřuje na výjezdy dobrovolníků na pomoc do rozvojových zemí. Všechny partnerské organizace máme prověřeny, výjezd je tedy bezpečný, nicméně vhodný spíše pro zkušenější cestovatele.

Za fotku děkujeme Pavlíně Balonové, FF OU.

Bližší informace k jednotlivým programům najdete rovněž na těchto odkazech:

Za fotku děkujeme Tereze Szturcové, FF OU.

Poznejte své možnosti výjezdu s Ostravskou

V rámci Go Abroad Festivalu se na vás těšíme na jednotlivých fakultách, termíny jsou vypsány níže. Přijďte si v neformální atmosféře popovídat o různých mobilitních programech a o tom, co vás konkrétně zajímá. Pokud ještě nejste rozhodnuti, který program je nejvhodnější, pomůžeme vám s výběrem. Budete si moci také zasoutěžit o věcné ceny a vychutnat si malé občerstvení. Každý z účastníků navíc obdrží drobný dárek v designu Ostravské.

• Úterý 30. 11. od 10:00 do 12:00, Welcome Centre (Mlýnská 5) – pro studenty z fakult v centru – FF, FSS, FU
  • Úterý 30. 11. od 14:00 do 16:00, Přírodovědecká fakulta (Chittussiho 10)
  • Středa 1. 12. od 10:00 do 12:00, Pedagogická fakulta (Fráni Šrámka 3)
  • Středa 1. 12. od 14:00 do 16:00, Fakulta umění (Podlahova 3)
  • Čtvrtek 2. 12. od 10:00 do 12:00, Lékařská fakulta (Syllabova 19)

Na fakultách to nekončí aneb jedeme dál i online

Příjemných zážitků a užitečných informací není nikdy dost, proto jsme ve spolupráci s našimi partnerskými univerzitami a studenty připravili i online sekci festivalu. Ta se bude konat ve čtvrtek 2. 12. 2021 a rozpis jednotlivých částí najdete níže. Kromě obecného představení všech programů nabídneme také živé vstupy a rozhovory z Koreji, Tchaj-wanu, USA a Kanady. Studenti, kteří se vrátili, či stále pobývají na zahraniční univerzitě, se s námi podělí o své dojmy a vy se jich budete moci zeptat na cokoliv, co vás zrovna napadne.

• 10:00 – 11:00
    Představení programů Erasmus+, VIA a OU Aid
  • 11:30 – 12:30
    Studium v Asii díky programu VIA – představení vybraných univerzit
  • 13:00 – 13:30
    Jaké to je studovat v Koreji – rozhovory se studenty OU
  • 15:00 – 16:00
    Studium v USA a Kanadě díky programu VIA – představení vybraných univerzit
  • 16:30 – 17:00
    Jaké to je studovat v USA – rozhovory se studenty OU
  • 18:00 – 19:00
    Představení programů Erasmus+, VIA a OU Aid

Pro online část prosíme o registraci pomocí tohoto odkazu: forms.office.com/r/fPdtzk5b1H

Ze všech registrovaných účastníků následně vylosujeme 3 výherce, kteří obdrží balíček na cesty od Centra mezinárodní spolupráce.

Na vaši účast, fyzickou i online, se těší Centrum mezinárodní spolupráce OU.