Už více než dva měsíce naplno funguje e-shop Univerzitního obchodu. Nakupování přes internet je v mnoha ohledech pohodlnější a zároveň šetří čas. Mezi novinky na e-shopu patří zavedená on-line platební brána nebo rozšíření možnosti doručení, což rozhodně usnadní nákup.

Na druhou stranu se kniha nebo merch z OUshopu musí pečlivě zabalit, aby nedošlo k jejich poškození. OUshop se proto snaží jít udržitelnější cestou a už přes rok je součástí iniciativy Kam s ním. Zde si můžete najít místa, kam vyhodit všechny nepotřebné věci.

Snažili jsme se přijít s udržitelnějším řešením. Spousta lidí si objednává věci přes internet a obalový materiál pak končí třeba jen v koši. Jsme rádi, když obaly a výplně poslouží ještě dál a ulehčíme tak naší přírodě.

Pokud tedy máte doma přebytečné krabice, kartonové desky, bublinkové folie a další výplně, můžete je poslat dál do oběhu! Stejně tak OUshop sbírá i čisté papírové tašky bez potisku nebo s drobným potiskem, např. z rozvozu jídla. Všechny tyto věci můžete donést každý všední den mezi 10 a 16 přímo do OUshopu na Mlýnskou 5, nebo nechat kdykoliv krabice na recepci univerzitního Welcome centra (recepce je v provozu denně od 6 do 20 hodin).

Pro více informací kontaktujte vedoucí univerzitního obchodu Markétu Slivkovou. Novinky, tipy i výzvy sledujte na Facebookovém profilu OUshopu.

A jak vypadá příběh balíčku před odesláním?