Jsme Ostravská! 2019: Barevný festival je opět tady!

Autor: , 3. 6. 2019

Emma Smetana, AIKEN, Perutě, akrobatická show na kolech, LiStOVáNí, diskuze s Milošem Gregorem a spousta dalšího. Barevný festival Ostravské univerzity s názvem Jsme Ostravská! se bude konat 27. června na Masarykově náměstí.

Konec června v Ostravě již tradičně patří festivalové atmosféře – poslední červnový čtvrtek Masarykovo náměstí ožívá s festivalem Jsme Ostravská!, od pátku na něj navazuje slavný Festival v ulicích. A letos to ti dva konečně dali dohromady: nově se tak můžete těšit na stage Festivalu v ulicích přímo na Masarykově náměstí.

Jsme Ostravská! vypukne 27. června 2019 už v 11 hodin tradiční Bitvou o pohár Ostravské univerzity: podium se stane arénou souboje středních škol nejen o čest a prestiž, ale také o ceny v celkové hodnotě okolo 200 tisíc korun. Kdo se letos probojuje až do finále, to bude jasné 10. června. Sledujte www.jsmeostravska.cz  a poznejte gladiátory letošního ročníku!

Odpoledne se pak ponese ve festivalovém kulturním duchu, ale bude opepřené i o sportovní zážitky: těšit se můžete na několik akrobatických vystoupení ostravské party cyklistů ze skupiny Pussy Wagon, vystoupí kapela AIKEN, Perutě a Emma Smetana. Nebude chybět ani scénické čtení LiStOVáNí, ve kterém herci přivedou k životu knihu Miloše Gregora Nejlepší kniha o fake news dezinformacích a manipulacích!!!.

Těšit se můžete i na bohatý doprovodný program pod podiem plný zážitků, workshopů a zajímavých setkání – ten pro vás připravujeme, už každým dnem najdete podrobnosti na www.jsmeostravska.cz.