Navazujeme na benefiční koncert studentů Fakulty umění a pokračujeme tento pátek 4. března od 17 hodin v Aule Ostravské univerzity tentokráte koncertem akademiků. Výtěžek z koncertu věnujeme na nově zřízený účet Ostravské univerzity určený pro naše ukrajinské studenty, kteří momentálně musí řešit pro nás nepředstavitelné problémy. Cítíme s jejich rodinami a se všemi obyvateli Ukrajiny čelícími aktu čiré agrese.

Příspěvek můžete zaslat již teď na účet 304566716/0300.

„Děkuji všem kolegům, kteří okamžitě zareagovali a pomohli tak ve velmi krátkém čase připravit program koncertu, kterým bychom rádi vyjádřili solidaritu s Ukrajinou, jejími lidmi a podporu našim ukrajinským studentům,“ řekl vedoucí Katedry dechových nástrojů profesor Dušan Foltýn.

Na koncertu vystoupí:

• Eva Dřízgová-Jirušová – zpěv
  • Radana Foltýnová – klavír
  • Alena Mazgajová – housle
  • Eliška Novotná – klavír
  • Veronika Rovná – zpěv
  • Jana Vondráčková – klavír
  • Michal Bárta – klavír
  • Adam Farana – klavír
  • Dušan Foltýn – hoboj
  • Igor Františák – klarinet
  • Martin Gurbaľ – zpěv
  • Jiří Hanousek – violoncello
  • Lukáš Michel – klavír
  • Alexandr Starý – klavír

Zazní díla těchto skladatelů: Max Bruch, Antonín Dvořák, Leo Delibes, Fryderyk Chopin, Robert Schumann, Francesco Paolo Tosti, Bedřich Smetana, Johannes Brahms.

Díky iniciativě studentky Karolíny Kotarové z Filozofické fakulty si budete moci před koncertem zakoupit za minimální dobrovolný příspěvek 30 Kč stužku v ukrajinských národních barvách. Výtěžek z prodeje poputuje mezinárodní humanitární organizaci ADRA.

Koncert, který bude zahájen v 17 hodin v Aule Ostravské univerzity na ul. Českobratrská 16, bude přenášen také živě, najdete jej například na facebookovém profilu Ostravské univerzity a jejích fakult či na účtech našich partnerů.

Přijďte podpořit ukrajinské studenty na benefiční koncert Ostravské!