Přechod ze střední školy a první rok na univerzitě přináší řadu velkých změn. Abychom vám prvák usnadnili, připravilo si pro vás Poradenské a kariérní centrum OU Kurz přežití na Ostravské univerzitě.

Zúčastněte se cyklu volitelných přednášek ve formě konference – určen je hlavně studentkám a studentům prvních ročníků, přihlásit se ale může každý, kdo má zájem. Dozvíte se, co si zařídit, kde se zaregistrovat a na co určitě nezapomenout. Přidáme pár tipů, které vám zachrání krk. A nakonec si odnesete užitečný To do list, kde budete mít vše pěkně pohromadě.

Na jaká témata se můžete těšit?

  • IT hacks – Přesměrování pošty, přihlášení na wi-fi Eduroam, připojení na MS Teams
  • Studijní vychytávky – Přechod ze střední školy na vysokou a jak ho zvládnout
  • A co moje kariéra? – Jak si při studiu přivydělat a jak získat důležitou praxi v oboru
  • Jak se z toho všeho nezbláznit – Zaměříme se na study-life balance
  • Tipy od starších spolužáků, o čem je studium na OU a jak ho využít naplno

Kdy? V úterý 26. září 2023 od 14:00 hodin.

Kde? V aule Ostravské univerzity (Budova B, Fakulta sociálních studií, Českobratrská 16, 3. patro).

S kým se potkáte? Přednášky povedou zkušení odborníci z Ostravské univerzity a Poradenského a kariérního centra OU, ale i starší studenti a ambasadoři OU. Uslyšíte jejich prezentace a následně budou celé odpoledne na místě připraveni odpovědět na vaše důležité dotazy.

Jak se přihlásit? Snadno prostřednictvím portálu JobTeaser na tomto odkaze.

Doporučujeme přijít na všechny přednášky, jedině tak dostanete ucelený balíček plný užitečných informací.

Vše je zdarma, stačí se včas přihlásit přes Job Teaser. Následně vám přijde e-mail s dalšími informacemi. Přihláška je závazná, pokud byste se nakonec nemohli zúčastnit, prosím, včas se odhlaste, ať mohou místo využít jiní zájemci.

Všechny přednášky je možné absolvovat v rámci jednoho dne, nebo jednotlivě v průběhu zimního semestru během takzvaných studijních čtvrtků. První odstartuje ve čtvrtek 5. října 2023 tématem Jak studovat efektivně pod vedením specialistky na vzdělávání Petry Paquet z Poradenského a kariérního centra OU.