Novinkou pátého ročníku festivalu Za KariérOU je přesun v rámci City Campusu – vše důležité se bude odehrávat v budově sportu a behaviorálního zdraví Pedagogické fakulty Ostravské univerzity.

Festival Za kariérOU startuje 24. dubna v 10 hodin v budově sportu Pedagogické fakulty OU v City Campusu a skončí v 16 hodin. Vstup na akci je zdarma. Pro studenty Ostravské univerzity je na akci vypsané rektorské volno, výuka se v tento den ruší od rána do 15.50 hodin.

„Minulý rok jsme byli mile překvapeni vysokou účastí, místy už budova Fakulty umění praskala ve švech, proto jsme se rozhodli přesunout do vedlejší budovy, která návštěvníkům i vystavovatelům poskytne větší komfort a více prostoru,“ vysvětluje změnu místa manažerka kariérního festivalu Marie Bohačíková.

Návštěvníci festivalu se můžou těšit na vystavovatele z mnoha sfér pracovního trhu: zdravotnictví, školství, dopravy anebo třeba strojírenství. Mezi vystavujícími budou přitom zástupci veřejné i soukromé sféry či neziskový sektor.

Budova sportu nabídne Uni zónu Ostravské univerzity, kde představí své služby Poradenské a kariérní centrum, Centrum Pyramida, Centrum mezinárodní spolupráce, knihovny, Dobrovolnické centrum, ale také personální oddělení. O ochutnávku studentského života se pak postarají stánky studentských organizací.

Organizátoři festivalu chystají bohatý doprovodný program, mají přitom na co navazovat.

Vloni byl mezi řečníky například Karel Kovy Kovář nebo absolvent Lékařské fakulty Ostravské univerzity Martin Palička, který se umístil v žebříčku Forbes 30 pod 30 za rok 2023. „Pracujeme se zpětnou vazbou z loňska, a tak jsou mezi oslovenými řečníky i ti, které nám sami návštěvníci navrhnuli. Objevila se tam skutečně zajímavá jména, proto věříme, že se nám povede splnit něčí přání,“ prozrazuje Bohačíková.

Za úkol si pořadatelský tým dal rozšíření nabídky pro studenty a absolventy pedagogických oborů, protože zastupují velké procento všech studujících a promujících. V letošním ročníku se tak objeví zástupci různých typů školských zařízení. Zároveň je potvrzená účast populárního učitele Daniela Pražáka, který z Prahy přiveze svůj oceňovaný workshop Memes ve výuce.

„Myslíme si, že je každoročně nabídka skutečně pestrá a každý si tady dokáže najít něco právě pro něj a pro jeho obor. Někdy je ale potřeba si jednotlivé potenciální zaměstnavatele obejít a nebát se zeptat, protože třeba Kaufland u nás bude hledat kandidáty do svého ročního trainee programu s nástupní mzdou 50 tisíc korun. V mnoha firmách mohou například hledat kreativce nebo grafiky. Myslíme ale i na ty, kteří se chtějí postavit na vlastní nohy a rozhodnou se pustit do vlastního podnikání,“ doplňuje k programu Bohačíková. Festivalem se prolne i aktuální téma umělé inteligence v oblasti náboru zaměstnanců nebo i problematika domácího násilí, jeho formy a podoby, kterými se zabývá iniciativa Pod svícnem.

V roli hlavních partnerů se představí Komerční banka, Kaufland, Moneta Money Bank a Penta Hospitals. Mezi partnery jsou například Seznam.cz, Siemens, Hyundai, Armáda ČR, Tieto Czech, Město Ostrava, Moravskoslezský kraj, Bezpečnostní informační služba nebo Fakultní nemocnice v Motole. Nabídka je tedy skutečně pestrá.

Festival Za kariérOU startuje 24. dubna v 10 hodin v budově sportu a behaviorálního zdraví PdF v City Campusu Ostravské univerzity a skončí v 16 hodin. Vstup na akci je zdarma. Pro studenty Ostravské univerzity je na akci vypsané rektorské volno, a to od rána do 15:50.

Pro aktuální informace sledujte web nebo Instagram Za kariérOU.