Hvězdy z Ostravské univerzity přebraly Ceny rektora

Autor: , 10. 12. 2018

Vědci i studenti z Ostravské univerzity převzali Ceny rektora za své úspěchy i práci pro občanskou společnost. Poznejte letošní oceněné osobnosti a prohlédněte si fotky z hvězdného Akademického dne Ostravské univerzity 2018.

12. listopadu 2018 se dolnovítkovický Gong opět naplnil příznivci Ostravské univerzity, jejími studenty, zaměstnanci, vědci i jejich přáteli a rodinou. Přes 600 párů očí si nenechalo ujít slavnostní příležitost, při které rektor Ostravské univerzity Jan Lata ocenil výrazné osobnosti z řad studentů i vědců za jejich úspěchy nejen v oblasti vědy či studia, ale také z apráci pro občanskou společnost. Všem oceněným, jejichž jména i videomedailonek najdete níže v tomto příspěvku, velmi gratulujeme! Fotky i video z Akademického dne najdete níže pod videomedailony.

Celý Akademický den se ale nesl v již tradičně netradiční atmosféře. O výzkumu v oblasti sociální práce pohovořila děkanka Fakulty sociálních studií, docentka Alice Gojová. Následně podium ovládl docent Robert Antonín, který svou vědeckou přednášku v polovině otočil v rockový koncert. Nechyběla ani připomínka 100. výročí založení Československé republiky v podobě ukázek z inscenace Z monarchie do republiky a na závěr měli všichni zaregistrovaní hosté příležitost vyhrát ve slosování celkem pět nových iPhonů. I těmto výhercům gratulujeme!

Akademický den je na Ostravské univerzitě nejen příležitostí k ocenění snad akademiků a studentů, ale také k setkání akademické obce a všech přátel univerzity. Proto následovalo i neformální setkání ve foyer Gongu, během kterého měli všichni zaměstnanci a studenti příležitost nejen pogratulovat oceněným, ale také navázat nové kontakty, které v budoucnu mohou přinést – kdo ví – třeba vědecké úspěchy, které za pár let získají Cenu rektora.

Videomedailony oceněných:

Vilém Novák & Irina Perfiljeva

Petr Lyko

IFMSA CZ Ostrava

Marek Malůš

Videoreportáž: Akademický den Ostravské univerzity 2018

Fotoreportáž: Akademický den Ostravské univerzity (Foto: Filip Zvěřina)