Hokejový tým OU přeborníkem severní Moravy

Autor: , 2. 4. 2015

Ačkoli nedávné ostře sledované hokejové derby mezi dvěma ostravskými univerzitami skončilo naší prohrou, pondělní úspěch jakékoli pochyby o kondici hokejového týmu OU maže. V oblastním akademickém přeboru severní Moravy se podařilo porazit tým Technické univerzity se suverénním skóre 5:1 a výběr Univerzity Palackého v Olomouci 2:1.


„Náš tým předváděl v obou zápasech skvělý hokej a díky svému vysokému nasazení a taktickému výkonu porazil oba soupeře, na jejichž soupiskách byli hráči z našich nejvyšších soutěží (extraliga, 1. a 2. liga). Obzvláště těší vítězství nad VŠB-TU Ostrava, která nás v nedávném prestižním derby porazila. Nicméně, hokejově významnější je účast a případný úspěch na mistrovství republiky,“ říká Mgr. Radim Kofránek, trenér týmu a vedoucí sportovní reprezentace OU.

Turnaj se konal na zimním stadionu v Ostravě-Porubě a mužstvo OU se letos již po jedenácté v řadě probojovalo na akademické mistrovství republiky, které vypukne 4. dubna ve Slaném. Se čtyřmi body se tak stává přeborníkem severní Moravy, loňský regionální přeborník UP Olomouc postoupil na akademické mistrovství s jedním bodem. Tedy držme palce: Hoši, do toho!

Krátkou video reportáž z Ostravského hokejového derby můžete shlédnout na YouTube kanálu Ostravské univerzity.

Výsledky turnaje:

OU : VŠB-TU Ostrava – 5:1; branky a nahrávky: 7. Vaněk R. (Haas), 20. Motyka (Maček, Mareček), 24. Kasperlík (Pobuta, Vaněk R.), 24. Křibík (Foltyn), 34. Foltyn (Haas, Pobuta) – 3. Ďurica (Štindl)

VŠB-TU Ostrava : UP Olomouc – 3:3

UP Olomouc : OU – 1:2; branky a nahrávky: 20. Diviš (Lehečka, Coufal) – 6. Maček (Mareček), 22. Vaněk F. (Mareček, Vaněk R.)

Sestava Ostravské univerzity:

Kubáň (Čaladi) – Pobuta, Tomis – Spusta, Čintala – Jonáš, Hrdlička – Vaněk R., Haas, Kasperlík – Vaněk F., Foltyn, Křibík – Maček, Mareček, Motyka – Dominec