Smyslem divadelního studia OU WAY je pomoci studentům zbavit se trémy, naučit se pracovat s hlasem a tělem, potrénovat rétoriku. Dovednosti, které se hodí nejen během studia, ale i v jakékoli profesi. Zejména budoucím učitelům by kurzy měly pomoci postavit se bez obav a stresu před plnou třídu žáků a studentů. Lekce jsou určeny každému, kdo chce nahlédnout do herecké profese, má zájem o literární texty a divadlo nebo si jen chce vyzkoušet hranice své fantazie, zbavit se ostychu, uvolnit se, objevit něco nového a neznámého i poznat nové přátelé.

Pravidelné lekce budou probíhat vždy v úterý od 17:30 v učebně G501 na Mlýnské ulici. Přihlásit se do předmětu lze během zápisů, které začínají 14. 9. a pokračují do 26. 9.

Jednotlivými lekcemi vás provede herečka Karolína Hýsková, absolventka hudebně-dramatického oboru na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a oboru Kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo na Slezské univerzitě v Opavě. Díky ní se posluchači seznámí se základy jevištní mluvy a pohybu. V případě jakýchkoli dotazů se neváhejte na lektorku obrátit emailem na adresu: hyskova.karolina@seznam.cz.

Součástí předmětu jsou i dobrovolná víkendová soustředění.