Vědecko-popularizační diskuse, zajímavé workshopy, ale hlavně pohoda, relax a nová, neobyčejná setkání v impozantních kulisách ostravských Dolních Vítkovic. To vše jsme si užili po dlouhých třech letech čekání na letošním ročníku Meltingpotu, diskusní scéně multižánrového festivalu Colours of Ostrava.

A na UNIVERcity stage Ostravské byl program opravdu pestrý! Naši akademici spolu s hosty z praxe probrali palčivá témata dnešní doby – zaměřili se například na fenomén migrace, umělé inteligence či využívání moderních technologií ve vzdělání. Dále diskutovali otázky přítomnosti válečných pomníků ve veřejném prostoru, vliv války na proměnu společnosti nebo geopoliticé ambice Číny.

Kromě načerpávání nových vědomostí na diskusích jste si s námi vyráběli bomby do koupele, voskové svíčky, bločky s japonskou vazbou nebo placky. A byli jste opravdu šikovní!

Děkujeme, že jste se za námi stavili a na UNIVERcity stage vytvořili nezapomenutelnou festivalovou atmosféru. Děkujeme taky všem hostům a akademikům, kteří se s námi všemi atraktivní formou podělili o své expertní pohledy na dnešní svět, a studentům asistujícím u workshopů. A brzy, nejpozději na Meltingpotu za rok, na viděnou!

Zajímá vás, jak se fotí Meltingpot přímo pro Colours of Ostrava? Přečtěte si článek fotografky a redaktorky OU@alive Jany Greplové.