Asociace studentů a absolventů každoročně pořádá anketu o nejlepší Fakultu roku, kdy se na sociálních sítích vedou boje mezi studenty a absolventy jednotlivých fakult vysokých škol z celé republiky, že právě ta jejich fakulta je tou nejlepší. Studenti a absolventi Filozofické fakulty posunuli svými hlasy FF OU na druhou příčku, o níž se dělí s dalšímu třemi fakultami. Umístění jí patří v kategorii sociální vědy a filozofie. Pro FF OU je to poprvé, kdy se do hlasování zapojila. Propagaci ankety si zajišťuje každá fakulta individuálně prostřednictvím sociálních sítí. Samotné hlasování pak probíhá na stránkách fakultaroku.cz, kde jsou základní informace o jednotlivých fakultách vysokých škol, a zapojit se může kdokoli. Své preference studenti neudílejí ani tak na základě internetových prezentací fakult, jako spíš na základě vlastních zkušeností. Umístění v anketě je jasným signálem, že studium na FF OU studenty prostě baví.

Stáhnout (PDF, 1.76MB)