Festival ostravských knihoven

Autor: Denisa Tkačíková , 10. 9. 2019

Poznejte knihovny v centru Ostravy a jeho okolí. Díky akci FOK zjistíte nejen, kde je hledat, ale taky v čem jsou jednotlivé knihovny výjimečné a co vám mohou během celého roku nabídnout. Připraven pro vás bude zajímavý program.


V úterý 1. 10. 2019 se uskuteční již třetí ročník Festivalu ostravských knihoven. Do této akce je zapojeno osm knihoven sídlících v centru Ostravy a okolí. Hlavní myšlenkou festivalu je ukázat veřejnosti rozmanitost místních knihoven, které už nejsou pouze půjčovnami knih, ale v průběhu celého roku připravují pro své návštěvníky pozoruhodný kulturní a vzdělávací program, který v rámci festivalu rovněž představí.

Navštívit budete moci Moravskoslezskou vědeckou knihovnu v Ostravě, Knihovnu města Ostravy, Univerzitní knihovnu Ostravské univerzity, knihovnu Galerie výtvarného umění v Ostravě, knihovnu a studovnu Ekonomické fakulty VŠB-TU, knihovnu Ostravského muzea, Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Ostravě a Archivu města Ostravy.

Každá ze zúčastněných knihoven si pro návštěvníky nachystala rozmanitý program se spoustou lákadel, včetně exkurzí do běžně nepřístupných prostor. Podrobnější informace o programu najdete na stránkách festivalu: www.festivalostravskychknihoven.cz.

Univerzitní knihovna Ostravské univerzity nabídne workshop „Vyrob si svou placku“,  krátkou exkurzi „Pod pokličkou knihovny“ a oblíbenou knihovnickou šifru. Na tři nejlepší soutěžící čekají cool ceny (knihy, lístky do Divadla Petra Bezruče, naše knihotašky a NickNacky „Žeru knihy“ aj.).  Jedním z partnerů festivalu je Univerzitní knihkupectví Ostravské univerzity.

Hlavním pořadatelem akce je Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě. Festival ostravských knihoven se koná za podpory Ministerstva kultury ČR.

Těšíme se společně s ostatními zapojenými knihovnami na vaši návštěvu.

Vaše Univerzitní knihovna