Přijďte si poslechnout přednášku vedoucího Eurocentra Ostrava Davida Březiny a zapojit se do diskuse na téma letošních evropských voleb. Akce se koná ve čtvrtek 16. května od 16.30 hodin v OUshopu – Univerzitním obchodu a knihkupectví v centru Ostravy.

Volby do Evropského parlamentu se kvapem blíží, přednáška se tak zaměří na aktuální kampaň v českém politickém prostoru, ale i na budoucí výzvy, které na nový Evropský parlament čekají. Debata se bude věnovat i evergreenu, proč mladí lidé nechodí k volbám a také tomu, jaký vliv na volby může mít TikTok.

Dvacet let České republiky v Evropské unii. K čemu nám to je?

David Březina odpoví i na otázky, jak se mohou do práce Evropského parlamentu a taky do aktivit Eurocentra u nás v Ostravě zapojit stážisté z řad studujících.

Volby do Evropského parlamentu se v Česku konají 7. a 8. června, voliči si zvolí 21 poslanců. Češi si své europoslance volí už popáté, poprvé tomu bylo v roce 2004, měsíc a půl po vstupu České republiky do EU. Nad tím, co všechno nám Evropská unie za posledních dvacet let přinesla, se ve svém článku zamýšlel student Ondřej Sliška.

OUshop – Univerzitní obchod a knihkupectví je název moderních prostor určených pro prodej univerzitních předmětů a publikací nejen z pera akademiků Ostravské univerzity, ale také pro setkávání při komornějších kulturních a společenských akcích. Prodejna je otevřena každý všední den od 9. do 17. hodiny.