Ve Fakultní nemocnici Ostrava bohužel opět dochází zásoby krve, které je v současné době vysoká spotřeba. Proto vyzýváme všechny, kdo mají tu možnost, aby krev darovali.

Skvělá možnost se nabízí už 15. dubna – koná se totiž druhý ročník projektu Daruj krev, ve kterém se opět utkají všechny fakulty Ostravské univerzity.

Oficiální zahájení akce Daruj krev bude 15. dubna v 9.00 v Krevním centru Fakultní nemocnice Ostrava. Darovat krev ale můžete tento den kdykoliv mezi 7.00 a 14.30.

Dárcovstvím krve v tento den podpoříte svou fakultu a kromě dobrého pocitu si odnesete i malé překvapení.

V loňském roce nejvíce krve darovali studenti a zaměstnanci Lékařské fakulty OU, kam ale poputuje pohár letos, záleží jen na vás!

Pokud půjdete darovat krev, tak pamatujte, že:

• Darujete 470 mililitrů krve.
  • Musíte být zdraví.
  • Je vám mezi 18 a 65 lety.
  • Vážíte více než 50 kilogramů.
  • Máte platné zdravotní pojištění.
  • Minimálně 14 hodin před odběrem musíte dodržet dietu (nejezte nic tučného) a pitný režim. Rozhodně byste ale neměli hladovět.

Často kladené otázky ohledně darování krve jsou zodpovězeny tady.